MÜŞTERİ HİZMETLERİ

444 1 752

KASKO

En uygun fiyatlı KASKO almak için hemen teklif alabilirsiniz.

Kasko Sigortası, poliçe kapsamında yer alan aracınızı kullanırken, sigortalının iradesi dışında araç hareket halindeyken ya da dururken hasara uğraması, çalınması, yanması ve kaza gibi durumlarda sigorta sahibine tazminat ödenmesini sağlayan bir poliçedir.

Formu doldur, teklifin anında cebine gelsin!

Araç Plakası TCKN/VKN/YKN Cep Telefonu

Taksitli ödeme kolaylığı

Vade farkı olmadan
sigortanızı taksitli ödeme kolaylığı ile ödeyebilirsiniz

En Uygun ve Avantajlı Fiyatlar

20’yi geçkin sigorta şirketlerinden size en uygun fiyat avantajlı sigorta teklifleri sunuyoruz.

Whatsapp Üzerinden Teklif Alın

En uygun Sigorta Fiyatınızı
WhatsApp’dan hızlıca alabilirsiniz.

Ücretsiz Danışman Hizmeti

Kaza veya İhtiyaç anında
en yakın hizmet alanına ulaşım imkanı

KASKO İle İlgili Videolar

Kristal Tv kanalımızda KASKO ile iligli merak edilenleri anlatıyoruz.

Zeyilname Nedir ?

DEVAMINI OKU

Rücu Nedir ?

DEVAMINI OKU

Satmış Olduğum Aracın Trafik Sigortasını, Yeni Aracımda Kullanabilir Miyim ?

DEVAMINI OKU

Muafiyet Nedir ?

DEVAMINI OKU

KASKO ile İlgili Sıkça Sorulanlar

Zorunlu trafik sigortasının aksine kasko sigortası yaptırmak zorunlu değildir. Ancak günlük hayatın içinde trafikte bizi birçok riskin beklediğini göz önünde bulundurduğumuzda birçok araç sahibi trafik sigortasının yanında kasko sigortası yaptırmayı da uygun bulmaktadır. Her iki poliçeye birden sahip olmak trafikte daha güvenli ve korumalı bir seyahat anlamı taşımaktadır.

Eğer trafik sigortası 1 gün gecikirse cezai yaptırım ile karşılaşır. Poliçe tarihi sonrası yapılan yenileme işleminde araç sahiplerinin %5 oranında ceza ödemesi gerekir. Bu süre uzadıkça her gün için ödenecek tutara %5 eklenmeye devam eder. Bundan dolayı sigortanın geç yatırılması çok daha maliyetli olur. Herhangi bir yaptırım ile karşılaşmamak ve ceza ödememek için poliçe tarihi öncesinde yenileme işleminin yapılması gerekir. Sigortası olmayan araçlar trafiğe çıkarsa da ceza işlemi uygulanır. Bu nedenle sigortanın poliçe bitmeden yenilenmesi önemlidir.

Trafik sigortası, zorunlu bir sigortadır, tüm taşıtların yaptırması gerekir. Bu sigortada 7 basamak vardır. Basamaklar hasarsızlık durumu için prim ödemelerinde çeşitli indirim seçeneklerini ifade eder. İlk kez sigorta yaptıranlar 4. basamakta bulunur. 5. basamakta poliçede ilk yıl hasar yoksa %15 indirim uygulanır. 6. basamakta poliçede iki yıl hasar yoksa %30 indirim uygulanır. Yedinci basamak da hasarsız sürücüler bulunur. 3 yıl boyunca kaza yapmamış sürücüler, 7. basamakta yer alır ve bu sigorta sahiplerine %45 indirim uygulanır. Araç hasar aldığında hasarsızlık indirimi bir basamak düşer ve ödediğiniz prim miktarı da değişir.

Zorunlu trafik sigortası kaza durumunda hem failin hem de mağdurun korunması için yapılan zorunlu bir sigorta türüdür ve kişilerin zorunlu olan bu sigortayı yaptırmama gibi bir şansları yoktur. Yeni alınan sıfır bir aracın trafik sigortası 15 gün içinde yapılmalıdır. İkinci el bir araç alınması durumunda aracın eski sahibinin trafik sigortası 15 gün boyunca kullanılır ve yeni kullanıcı bu süre içinde herhangi bir prim ödemez. 15 gün sonunda trafik sigortası yaptırması gerekir. Yaptırılmaması halinde aracın çekilmesi ve para cezası gibi yaptırımlarla karşı karşıya gelinir.

Trafik sigortası fiyatları çeşitli unsurlara bağlı olarak değişir ve her bireyin sigorta ihtiyaçları farklı olduğundan genel bir fiyat vermek mümkün değildir. Trafik sigortası primi aracın marka, model ve değeri, sigortalının yaş, ehliyet süresi, trafik sicili, kullanım amacı gibi unsurlar göz önünde bulundurularak belirlenir. Ayrıca poliçe koşulları, müşteri profili ve mevcut pazar şartları da fiyatları etkiler. En doğru ve güncel fiyat bilgisini almak için aracınızın ve kişisel durumunuzun detaylarını içeren bir talep ile Sigortayeri ile iletişime geçebilirsiniz.

Zorunlu trafik sigortası, bir araç sahibinin yasal olarak sahip olması gereken bir sigorta türüdür ve genellikle trafik sigortası olarak adlandırılır. Zorunlu trafik sigortası, bir kaza sonucunda karşı tarafa verilen zararları karşılamayı amaçlar. Kaza sonrası sizin aracınızdaki masrafları ödemez. Trafik sigortası, bir kazada ne kadar ödeme yapacağına dair sabit bir miktar belirtmez. Ödenecek miktar, kazanın türüne, hasarın büyüklüğüne, yasal asgari limitler ve ek teminatlar poliçede belirtilen teminatlara ve sigorta şirketinin poliçe kapsamındaki limitlerine bağlı olarak değişir.